Novinky

zpět do rubriky

Benefice Kašparovo taškaření 2016 vynesla 91 tisíc.

Moc děkujeme všem lidem, kteří neváhali podpořit myšlenku kampaně, ušili tašky nebo si je přišli pořídit 19. 11. 2016 na benefici. V galerii Lázně jsme obdivovali originalitu tašek, kterých se letos sešlo 449 kusů. Pro kampaň „Ušij tašku, zaměstnej člověka“ je ušilo více jak 70 dárkyň, dárců, ale i celá řada spolků, odborných škol a šicích dílen. Každý rok je to nádherná vlna solidarity a krásných lidských příběhů. Děkujeme všem, kteří se zapojili a své originální kousky věnovali.

Benefice vynesla 35 480 Kč! K tomuto výtěžku přidáváme 30 000 Kč, které věnoval hlavní partner benefice společnost Amulet logistic, a.s. Zástupci firmy na benefici předali šek a potvrdili tak, že společenská odpovědnost v oblasti rozvoje odpovědného zaměstnávání na Liberecku má své důležité místo. Dalším firemním dárcem je společnost LMC, která věnovala 15 000 Kč.

Novinkou letošního ročníku byla on-line aukce TOP TAŠEK. Vydražit jste si mohli designové kousky od předních českých návrhářů Liběny Rochové, Moniky Drápalové, Lukáše Macháčka, Lucie Erin Černohorské a Dariny Ermisové. Aukce vynesla 11 430 Kč.

Vybrané peníze Centrum Kašpar použije na přímou pomoc lidem, kteří přesto, že pracovat chtějí, stále zůstávají na okraji zájmu zaměstnavatelů. Na vině často bývají předsudky zaměstnavatelů, obtížné slaďování práce a rodiny, různá společenská očekávání od žen i mužů, ale také neodpovídající kvalifikace a nízké sebevědomí.

„Kašpar mi pomohl po rodičáku vykročit zpět do pracovního koloběhu. Nákupem tašky mohu pomoci i já ostatním, aby měli stejnou možnost. Ať se daří!“, prozradila o pomoci Centra Kašpar a své motivaci darovat peníze paní Helena z Liberce.

Reportáž z benefice natočila Dětská televize Liberec, podívat se můžete zde.

Fotografie z benefice si prohlédněte zde.