Potřebujete kurz?

zpět do rubriky

Než si vyberete kurz

Když dlouho toužíte po změně a pak se pro ni konečně rozhodnete, můžete sklouznout k bezhlavému nakupování kurzů, které vlastně ani nepotřebujete. Třeba jste o ně stáli před nástupem na rodičovskou, ale od té doby se vaše priority ohledně nové práce podstatně změnily. Proto před objednáním kurzu nejprve zjistěte, pro co máte nyní motivaci a předpoklady.

Pomůckou vám může být profesní a osobnostní test.

Test pracovní orientace – Kariérové testy

Pracovní a profesní diagnostika COMDI

 

Reference:

Jana

Manžel si přečetl hodnocení z mých testů a řekl: „Skoro abych se bál, jakou mám doma bednu.“ Ani mi nejde věřit, že píšete o mně.  Po mateřské jsem si připadala, že nic neumím. Výsledky testů mi zvedly sebevědomí a už se nebojím, co budu o sobě říkat u pohovorů.

Tomáš

Po vysoké škole jsem pracoval jako ajťák, ale po nějakém čase jsem cítil potřebu změny. Výsledky testů profesní diagnostiky mě utvrdily v tom, že bych mohl učit. Přijali mne jako středoškolského učitele s podmínkou, že si dálkově doplním pedagogické vzdělání. Dnes jsem spokojený a mám i více času na rodinu.

Markéta

Byla jsem na rodičovské dovolené 5 let, a přestože jsem vystudovala Karlovu univerzitu i německé gymnázium a německy mluvím téměř stejně dobře jako česky, po mateřské jsem si myslela, že jsem úplně k ničemu. Využila jsem nabídku  absolvovat testy profesní diagnostiky a ukázalo se, že v mém případě studium filologie nebylo úplně nejšťastnější rozhodnutí, že potřebuji být více mezi lidmi a jsem trochu živelnější typ. Pojala jsem ideu, že bych se mohla postavit na vlastní nohy a začít podnikat. Dnes provozuji čajovnu v Liberci.

Hana

Po rodičovské dovolené jsem nemohla sehnat práci, která by se dala skloubit s malými dětmi. Mám vystudovanou ekonomku  a tak mne napadlo, že bych mohla pracovat z domova jako účetní. Kurz účetnictví je ale poměrně drahý, tak jsem se radši nejdříve objednala na testy profesní diagnostiky. Díky nim jsem zjistila, že práce s čísly není mojí silnou stránkou a že dlouhodobě bych v takové práci byla nespokojená. Ušetřila jsem si tak peníze i čas a hledala si práci, která mi bude více osobnostně sedět. Dnes pracuji jako sociální pracovnice a tato práce mne naplňuje.

Kontakt:

Petra Smíšková
petra.smiskova@centrum-kaspar.cz

Tel.: 739 037 527