Chcete dobré zaměstnance?

Odpověď samozřejmě tušíme. Vaše firma je přece dobrá, takže si dobré lidi zaslouží a současně se bez nich neobejde. Máte řadu možností, jak dobré zaměstnance získat. Náborem ale proces nekončí. Obojí – firmu i lidi – je třeba udržet ve vysoké kvalitě. Ve všech krocích vám můžeme být oporou. Proč? Známe potřeby těch, kdo práci hledají, i těch, kdo práci nabízejí, a dokážeme je protnout. Kašpar je dobrá volba, když chcete dobré lidi.

Nabíráte nové lidi?

Při standardním postupu zveřejníte inzerát a budete číst a třídit desítky životopisů a motivačních dopisů. Ušetřete čas a využijte služeb Centra Kašpar. Na základě vašich požadavků budeme vybírat vhodné kandidáty a kandidátky z řad našich klientů a klientek. Jelikož u nás většinou absolvovali kariérní poradenství nebo vzdělávací kurzy, můžeme vám dodat nejen jejich životopis, ale také naše reference. Za tuto službu neplatíte. Pokud budete spokojeni, můžete nás podpořit darem. (Pokračování textu…)

Znáte potřeby své firmy?

Vaše firma potřebuje primárně generovat zisk, to je jisté. Tato potřeba je však podepřena dílčími předpoklady, které ne vždy vystupují zcela jasně na světlo. Nasvítit vám je pomůže třeba sebediagnostický dotazník. V několika minutách naznačí, jakým oblastem má smysl se věnovat právě u vás. Pokud se vám potřeby firmy podaří vyladit, máte vyhráno ve všech ohledech. (Pokračování textu…)

Co takhle sociální audit?

Ekonomické, účetní či právní audity pracují s tzv. tvrdými daty. Vyhodnocují hotové lidské výtvory. A nesporně přinášejí vysoce kvalitní informace. Jenže firma jako celek není hotový výtvor, nýbrž živý pohyblivý organismus. Abyste o ní získali představu, potřebujete znát úroveň komunikace, systém pracovních vztahů a rozložení kompetencí, metody přenosu informací, atmosféru na pracovišti a další prvky firemní kultury. Jiný audit než sociální na tohle nefunguje. (Pokračování textu…)

„Stravenky“ vs. „hlídanky“

Stravenky nabízejí skoro všichni zaměstnavatelé. Princip je jednoduchý – lidé dostanou poukázky a utratí je za jídlo. Vychází se z předpokladu, že 100 % zaměstnanců jí. Víte ale, že cca 70 % zaměstnanců aktivně vychovává děti? Vyjděme tedy z předpokladu, že čas od času potřebují hlídání. Když jim nedáte stravenku, přesto se nějak nají a vy nic neriskujete. Když ale nebudou mít hlídání, vypadnou vám z pracovního procesu. Co jim tedy zkusit dát „hlídanku“? (Pokračování textu…)

Benefit hlídání dětí v domácnostech

Benefit hlídání dětí je určen zaměstnancům a zaměstnankyním spolupracujících firem. Cílem je usnadnění skloubení pracovních a rodičovských povinností. Naše zkušené chůvy pohlídají vaše děti přímo u vás doma během např. neinfekční fáze nemoci, rekonvalescence, prázdnin či dnů ředitelského volna v době, kdy jste v práci. My hlídáme, vy v pohodě pracujte.

Objednávkový formulář služby pro zaměstnance a zaměstnankyně smluvních partnerů.

(Pokračování textu…)

Firemní ombudsman

Firma, stejně jako každý jiný živý organismus, čas od času potřebuje pohled anebo zásah „zvenku“. Externí firemní ombudsman přichází nezatížený vašimi firemními zvyklostmi.  Předchází problémům, anebo naopak pomáhá s jejich řešením. Firemní ombudsman umí pečovat o vztahy mezi zaměstnanci, posilovat komunikaci, nastavit procesy, implementovat konkrétní opatření, např. ze sociálního auditu, prosazovat rovnost, budovat atmosféru ve firmě. (Pokračování textu…)

Trochu jiný teambuilding

Nebaví vás klasické outdoorové programy s otřepaným formátem? Jsou pro vaše zaměstnance spíše stresem než povyražením? Dopřejte si tak trochu jiný teambuilding. (Pokračování textu…)

Knihovna

Publikace:

Sladíme s Kašparem aneb Příklady vstřícných firemních opatření

Sladíme s Kašparem aneb Metodika benefitu hlídání dětí v domácnostnech

Genderový orientak aneb vime-li kudy ve firme nazabloudime

Střihněte si originalni zaměstnanecky benefit

Metodika externiho benchmarkingu genderovych vztahů

Diversity management v praxi

Firemní hity Nadčasové benefity

Různé generace lepší spolupráce

Vítejte v Libereckém kraji dobré firemní kultury

Letáky:

Jak být vstřícným zaměstnavatelem – krok 1 – Myslete pružně, získáte více

Jak být vstřícným zaměstnavatelem – krok 2 – Naslouchejte potřebám svých zaměstnanců/kyň

Jak být vstřícným zaměstnavatelem – krok 3 – Nabízejte pružné pracovní uspořádání

Jak být vstřícným zaměstnavatelem – krok 4 – Zavádějte netradiční benefity

Jak být vstřícným zaměstnavatelem – krok 5 – Vytvářejte podmínky pro slaďující zaměstnance

Vzdělání optikou diversity

Diversita potřeb a benefity

Společenská odpovědnost a diversita

Humoristický komiks:

…a Kašpar stvořil Adama a Evu

CD:

Kašparovy placky – Jak na gender?

DVD:

Kašparovy placky – Rozumíte genderu?

CD a DVD si můžete vyzvednout osobně v Centru Kašpar.