Novinky

Rekvalifikační kurz Účetnictví

Nedaří se vám dlouhodobě sehnat práci? Cítíte, že potřebujete zásadní změnu ve svém profesním směřování? Pak je právě pro vás určena nabídka našich rekvalifikačních kurzů.

Otevíráme rekvalifikační kurz Účetnictví.

Termín: 30. 10. – 12. 12. 2017 od 8:30 – 12:00 hodin

Kurz je bezplatný a je určen pro rodiče dětí do 15 let.

Kontakt:

Petra Smíšková
petra.smiskova@centrum-kaspar.cz

Tel.: 739 037 527

 

 

Nabídka rekvalifikačních kurzů na školní rok 2017/2018

Hledáte nové pracovní místo? Chcete na sobě pracovat? Cítíte, že potřebujete zásadní změnu ve svém profesním směřování?

Otevíráme vám dveře k té správné práci.

Nabízíme bezplatné rekvalifikační kurzy zaměřené na PC kurzy, účetnictví a mzdy a trh práce.

 

Kalendář rekvalifikačních kurzů na školní rok 2017/2018

 

 

 

 

Počítačový kurz Word + Excel

Otevíráme nový rekvalifikační kurz Obsluha osobního počítače Word + Excel.

Kurz je bezplatný a je určen pro rodiče dětí do 15 let.

Co se naučíte?

 • Psaní textů v textovém editoru
 • Změna nastavení dokumentu
 • Tisk rozsáhlých dokumentů a tisk do PDF
 • Používání odkazů, vkládání obrázků, seznamů a obsahů
 • Práce se soubory a složkami
 • Hromadná korespondence
 • Vytváření tabulek, vyhledávání a třídění dat v tabulkách
 • Zpracování dat v tabulkovém procesoru
 • Ovládání vzorců a funkcí a jejich používání při zpracování dat
 • Tvorba základních grafů
 • Formátování a tisk tabulek
 • Práce s power pointem
 • Screenshot systému
 • Komprimace X dekomprimace

Kdy: 25. 9. – 25. 10. 2017 (mimo 27. – 29.9., 5.10., 12.10., 19.10) od 8:30 – 13:00 hodin

Kde: Centrum Kašpar, Kašparova 73, Liberec 25 – Vesec

Kontakt: Petra Smíšková
petra.smiskova@centrum-kaspar.cz

Tel.: 739 037 527

Zpravodaj Letem kašpařím světem č. 2/2017

Září s sebou přináší mnoho změn a Centrum Kašpar se tentokrát novinkami jen hemží.

Co je nového a jaké programy nyní můžete navštívit? Inspirujte se a rozvíjejte své dovednosti potřebné v zaměstnání s námi. Pomáháme rádi.

Nový zpravodaj Letem kašpařím světem ke stěžení ZDE.

 

Rozhovor s tváří Zpravodaje č. 2/2017 Monikou Gavlasovou

Monika Gavlasová, zprostředkovatelka Centra Kašpar, maminka dvou dcer

Velmi dobře ví, že když jde o existenci lidí, její práce opravdu nepočká. Učí lidi, jak efektivně hledat práci. Přesto cesta za jejím pracovním naplněním nebyla přímá. Vystudovala technickou školu, práce s čísly byla její ideál. Hodně ji překvapilo, že spokojená nebyla. Nakonec našla své poslání v pomoci lidem při hledání toho správného zaměstnání.

Jak jste se dostala k pozici, kterou právě zastáváte?

Dříve jsem pracovala na úřadě jako analytička, byla jsem zavřená sama v kanceláři. Poslední rodičovská dovolená byla pro mě příležitost pro realizaci změny. Udělala jsem si kurz personalistiky i další kurzy tak, abych mohla fungovat jako poradkyně při hledání zaměstnání. Během rodičovské jsem si prošla tím, co člověk prožívá a jaké má obtíže při hledání práce. Měla jsem pocit, že lidem rozumím. Uvědomila jsem si, že nejvíc mě naplňuje být lidem užitečná. Už od dětství mě těšilo učit lidi něco nového a prospěšného.

Jak je pozice náročná z hlediska řízení? Kolik máte na starosti lidí?

V minulosti jsem si práci řídila sama. Nyní se těším na období, kdy mám další kolegy a bude nás na práci víc. Nové je to v tom, že musím lidi řídit. Pro mě je ta práce spíše náročná v organizaci času, abych byla správnou měrou k dispozici všem našim klientkám a klientům.

Co vás v zaměstnání nejvíce těší?

Když se sejde ten správný člověk s tím správným zaměstnavatelem a obě strany jsou spokojené. Poznám to podle toho, že se mi zaměstnavatel ozve, že je spokojený, nebo že má zájem o zprostředkování dalšího člověka. Pak vím, že se to podařilo.

Jaké jsou Vaše pracovní cíle?

Nejraději bych, aby každý náš klient nastoupil do práce, která ho těší. To je můj ideál, kterého není možné vždy dosáhnout, ale snažím se ho držet.

Jak zaměstnání kloubíte se soukromým životem?

Někdy je to oříšek. Složité to bývá v situaci, kdy spěchá více věcí najednou. Pak se ty priority určují opravdu obtížně. Naštěstí u mého zaměstnavatele jsou nastaveny vstřícné podmínky a důvěra, lze si čas přizpůsobit svým možnostem. Můžu pracovat vzdáleně, sama si kombinovat čas pochůzek se zaměstnavateli i schůzek s klienty. Nejpodstatnější je pro mě důvěra a vědomí, že je to vůbec možné. Není to žádný problém, a to je velmi zajímavé. Na rozdíl od úřadu, kdy člověk cítil, že nám důvěra dána nebyla, raději jsem pak takových opatření ani nevyužívala, abych nevypadala, že nechci pracovat.

Jak vnímáte postavení mužů a žen v naší společnosti? Jsou rovnoprávnými partnery?

Paradoxně čím dál tím více zjišťuji, že nejsou. Po studiích jsem si myslela, že máme všichni své šance stejné. Ale postupně jsem zjišťovala, že přístup ke každému je jiný. A přesto, že máme ve 21. století zajištěný rovný přístup ke vzdělávání, tak přístup k uplatnění toho vzdělání už rovný není. S tím jsem musela nějak naložit. Své děti, ale i klienty a klientky Centra Kašpar vedu k tomu, že čím dříve to ve svém životě zohlední, tím dříve se jim s tím bude v běžné realitě lépe pracovat.

Je podle Vás potřeba se otázkám rovných šancí na trhu práce věnovat?

Ženy jsou při pohovorech často vystaveny situacím, kdy se musí vyjadřovat k otázkám, které se naváží k pracovní pozici, například zda mají zajištěné hlídání dětí. Takových otázek se pak obávají, vyvolává to v nich pocit, že by do té práce neměly chodit, že by měly zůstat doma s dětmi. Snažíme se je naučit, jak reagovat, jak se v té situaci cítit dobře a vědět, co chtějí. Na druhou stranu je fajn, že jsou zaměstnavatelé, kteří se nad předsudky ve společnosti pozastavují a mají vůli s nimi pracovat. Předsudečné smýšlení je totiž v hlavách nás všech, a když s tím dokážeme pracovat, pak se dostaví i konkrétní výsledky, například v podobě zlepšující se firemní kultury.
Posvítit si na předsudky se vyplácí i mužům. Ani oni se jim totiž neubrání. Například když muž žádá u zaměstnavatele o pracovní volno nebo o pružnou pracovní dobu s ohledem na péči o dítě, tak se s tím moc nepočítá. Naráží pak daleko více na nepochopení a podezírání, že si chce ulevit z práce, než ve stejné situaci žena, u které se to předjímá.

Čím to je, že hledání práce stále většina z nás nevnímá jako práci? Jak bychom při hledání práce měli postupovat?

Abychom práci hledali efektivně, musíme si práci zorganizovat. Nestačí se hledání práce věnovat nahodile. Je třeba si ujasnit, co konkrétně hledám, co má práce splňovat po odborné, ale i po stránce finanční, délky a formy pracovní doby. Je třeba zvážit, jaké kompetence pro tu práci mám, co mohu zaměstnavateli nabídnout. Teprve poté je možné vyhledávat, jaké pozice s tím korespondují. Nesoustředit se na jeden zdroj vyhledávání, ale zapojit okolí, využívat sociální sítě, aktivně si vytipovávat zaměstnavatele a oslovovat je. Kombinace pak vede k úspěchu.

Jaké trendy v oblasti náboru nových lidí sledujete u místních zaměstnavatelů?

Firmy ustupují od zveřejňování klasických inzerátů. Stále častěji používají jiné cesty náboru, například práce se sociálními sítěmi. Je prozíravé ke své komunikaci na sociálních sítích přistupovat obezřetně, protože personalisté s tímto zdrojem informací o člověku pracují.

Jaké novinky Centrum Kašpar chystá na tento školní rok?

Nově jsme dostupnější pro lidi z Jablonecka, protože v Jablonci nad Nisou je nová poradna Centra Kašpar. Zároveň se uvolní naše kapacity v Liberci a můžeme se tak věnovat více lidem. V tomto období jsou otevřeny nové hravé rozvojové programy i rekvalifikační kurzy. Jsme připraveni věnovat se většímu množství klientů a klientek.

Co je pro Vás podstatné v pracovním životě?

Dělat práci, která je užitečná, v týmu lidí, kteří se vzájemně podporují. To jsou dvě věci, které jsou pro mě ideálem.

Čeho si nejvíce vážíte v osobní sféře?

Zdraví a dobrých osobních vztahů mezi přáteli a rodinou.

Jakým heslem se v životě řídíte?

Člověk se učí celý život. Například se učím od svých dětí a je to tak v pořádku. Jakmile nabydu dojmu, že se nic nového učit nemusím, je to velmi podezřelé!

 

Ušij tašku, zaměstnej člověka 2017

Benefice pomáhá lidem, kteří přesto, že pracovat chtějí, zaměstnání hledají stále velmi těžko. Na vině bývají bariéry a předsudky zaměstnavatelů, obtížné slaďování práce a rodiny, nízké sebevědomí i různá společenská očekávání od žen i mužů. Kampaní nabádáme k solidaritě a vzájemné pomoci. „Mít práci“ totiž (bohužel) nemusí být stavem definitivním. Jednou pomůžete vy, podruhé Kašpar vám. (Pokračování textu…)

Rozvojový program „Firma“

Toužíte po lepším místě? Hledáte práci a pořád se Vám ji nedaří získat? Někdy pomůže podívat se na problém z druhého konce. V této skupinové aktivitě se karty obrací – ocitáte se v roli zaměstnavatele, který poptává nového člověka. Co od posily do týmu čekáte? Jaké by měl/měla mít dovednosti? Jak by se měl/měla prezentovat? Co byste kandidátovi/kandidátce o místo ve Vaší firmě určitě neodpustila? Když se Vám podaří získat odpovědi na tyto otázky, možná současně objevíte klíč k Vašemu vlastnímu úspěchu na trhu práce.

 • Na vlastní kůži si uvědomíte, co hraje roli při výběru lidí.
 • Aktivně přistoupíte ke svým přednostem a slabým stránkám.
 • V bezpečném prostoru skupinové aktivity si natrénujete, co Vám zatím dělá největší potíže.
 • Zkušenost ze hry zúročíte ve svém vlastním osobním portfoliu a při sebeprezentaci.
 • Modelová situace osvobozuje od reality a umožňuje Vám podívat se na sebe z nadhledu.

Skupinová aktivita pro 4 osoby. Program je pro ženy v rámci projektu Liberecko spravedlivější k zaměstnávání žen bezplatný. Hlídání Vašich dětí zajistíme v naší vybavené herně.

Termín: připravujeme, informujte se

Kde:  Centrum Kašpar, z.s., Kašparova 73, Liberec 25, z centra 10 minut busem č. 13, 24, 26

Kontakt a přihlášky: simona.zemanova@centrum-kaspar.cz, tel.: 605 233 961

Program je součástí projektu Liberecko spravedlivější k zaměstnávání žen.

Zážitkový program Management rolí

O slaďování pracovních a soukromých rolí toho bylo mnoho napsáno. Teorie není špatná věc, ale někdy pomůže si věci vyzkoušet na vlastní kůži. Jestli si rádi hrajete, jste v této skupinové aktivitě na správné adrese. (Pokračování textu…)

Přijmeme nové kolegy a kolegyně na hlídání dětí v herně Centra Kašpar.

Jste hraví a máte rádi děti? Tým našich chův se těší na nové kolegyně a kolegy.

Co u nás budete dělat?

 • Hlídat malé děti klientů a klientek Centra Kašpar
 • Pečovat o jejich hygienu, asistovat při stolování
 • Připravovat a aktivně se účastnit programu pro děti
 • Komunikovat s rodiči a zástupci dítěte
 • Dbát na bezpečnost a zdraví svěřených dětí

 

Co by vám nemělo chybět?

 • Láska a respekt k dětem, pečlivost, spolehlivost a tolerance
 • Zkušenost práce s malými dětmi
 • Dokážete nést odpovědnost za svou práci a kolegové/kyně se na vás mohou spolehnout
 • Umíte pracovat v týmu a být oporou svým kolegům/yním
 • Jste pozitivní, komunikativní a vstřícný/á
 • Máte čistý trestní rejstřík

 

Na co se u nás můžete těšit?

 • Kamarádský kolektiv (máme rádi neformální akce)
 • Možnost podílet se na naplňování smysluplné vize organizace
 • Vstřícné pracovní prostředí
 • Metodickou podporu
 • Podporu při slaďování pracovního a osobního života (pružná pracovní doba)
 • Pracoviště v Liberci
 • Dohodu o pracovní činnosti
 • Výše odměny dle odpracovaného času

 

Pokud vás nabídka zaujala, zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis nejpozději do 31. 7. 2017 na e-mail kariera@centrum-kaspar.cz. Do předmětu e-mailu uveďte název pozice, o kterou se ucházíte.

U veškerých dokumentů zaslaných naší společnosti uvádějte souhlas se zpracováním osobních údajů v databázi naší společnosti.

Kontaktní osobou pro uvedenou pracovní pozici je Ivana Sulovská.

Mluvme nahlas o xenofobii

V červnu jsme pro školní třídy uskutečnili další blok programu Mluvme nahlas o xenofobii. Program je zaměřen na prevenci nežádoucích projevů xenofobie, sexismu, heterosexismu a homofobie. V otevřené a přátelské atmosféře upozorňujeme na konkrétní negativní důsledky genderově stereotypního smýšlení. Jde například o šikanu, kyberšikanu, poruchy příjmu potravy, domácí a sexuální násilí či diskriminace.

Učíme děti, jak se dopadům takového chování účinně bránit.

Přiblížujeme dětem, jak ve svém okolí rozpoznat různé formy předsudečného myšlení a netolerance jinakostí. Na konkrétních příkladech z médií a veřejného prostoru dětem vysvětlujeme, co jsou stereotypy, předsudky či diskriminace a jakých skupin lidí se v praxi nejčastěji týkají.

Další blok programů se uskuteční na podzim.

Termín: 26.9., 5.10.2017 – v čase 10:00 – 11:30 hodin

V případě zájmu se neváhejte na programy objednat na email: petra.hottmarova@centrum-kaspar.cz.

Program je díky dotaci Fondu zdraví a prevence Statutárního města Liberec zdarma.