Zpravodaj č. 3/2020: celý rozhovor – Milana Hejzlarová

Věkový rozptyl svých dětí zvládá především díky životnímu optimismu a zaměstnání na zkrácený úvazek. Paní Milena také od 17 let vede dětské tábory.

Co vás přivedlo k tomu obrátit se na Centrum Kašpar?

Po deseti letech práce jsem se vdala a s manželem máme tři děti. Vzhledem k manželově práci jsme se domluvili, že zůstanu doma s dětmi do doby jejich soběstačnosti. Ten čas se při třech dětech natáhl na dlouhou dobu.

Když jsem začala hledat práci, zjistila jsem, že to nebude snadné a scházela mi pracovní sebejistota. Od kamarádky jsem se dozvěděla, že prošla Centrem Kašpar a moc ji to pomohlo, proto jsem se rozhodla zjistit si o Centru více.

Co konkrétně Vám spolupráce s Centrem Kašpar přinesla?

Pomohlo mi to nabrat zase pracovní sebejistotu, protože jsem se tam potkávala s lidmi ve stejné situaci. Určitě mi pomohl počítačový kurz a kurz Nové trendy v hledání práce. Velice mě posunul v nasměrování, do jaké práce bych chtěla nastoupit, protože po předešlé zkušenosti jsem věděla, že bych se chtěla ubírat jiným směrem. A v neposlední řadě mi velice pomohl s přípravou na otázky u výběrových řízení. Byla jsem připravena i na otázky, které bych rozhodně sama nečekala. Jako třeba jmenovat dobrou a špatnou vlastnostJ. Umět odpovědět pravdivě, ale tak, aby mi to u pohovoru neuškodilo.

Zmínila jste i absolvování PC kurzu. Proč jste se pro něj rozhodla?

Jsem vystudovaný ekonom a z nabízených kurzů byl pro mě nejvíce aktuální, protože moje vědomosti skončily u Wordu.

Jak na kurz vzpomínáte?

Kurz byl těžší, než jsem předpokládala, ale byla tam legrace, protože se tam sešla bezvadná parta lidí. Lektor pan Radek Hajdu byl vtipný, empatický a velice srozumitelný.

Pomohl Vám kurz k získání zaměstnání?

Za zaměstnavatele nechci mluvit, ale mně pomohl velice a už mnohokrát jsem posílala panu Radkovi tiché díky za to, co mě naučil. Věděla jsem si rady s věcmi,
o kterých jsem před kurzem neměla ani páru.

Čeho si na svém současném zaměstnání vážíte?

Jsem zaměstnaná ve Středisku výchovné péče jako hospodářka. Jsem ráda,
že pracuji v malém kolektivu kvalitních lidí, kteří se snaží pomáhat dětem s různými výchovnými problémy.

Co byste vzkázala lidem, kteří se vracejí po delší době do zaměstnání?

Pokud nejsou tlačeni časem a financemi, ať si rozhodně dají na čas ve výběru práce a nesáhnou po první nabídce, aby svoji práci jednou dělali rádi jako já.  A doporučuji, aby využili kurzů a služeb Centra Kašpar.

Jak se Vám daří skloubit pracovní a osobní život?

Velice dobře, protože se mi podařilo najít práci na poloviční úvazek, takže mám spoustu času i na rodinu. Vím, že to tak nebude napořád, ale při hledání další práce už budu mít více profesních zkušeností ze současného zaměstnání.

Čemu se věnujete ve svém volném čase?

Rodině, výletům, cestování a miluji hudbu.

Máte nějaké životní krédo?

Nevím, jestli bych to nazvala krédem, ale snažím se držet biblické rady:

„Jak chceš, ať s tebou jednají druzí, tak jednej ty s nimi.“

 

Sdílejte článek s přáteli

Share on facebook
Facebook