Zpravodaj č. 1/2020: celý rozhovor – Zuzana Jinochová

Zuzana Jinochová je maminkou dvou holčiček – 9 a 6 let. Plně se věnuje péči o rodinu. Pečovat o děti během rodičovské ji velmi bavilo, nejen proto je šťastná, že pracuje v prostředí školky.

Jaká byla Vaše cesta k současnému zaměstnání?

Pocházím z východních Čech a po přestěhování do Liberce za manželem, jsem nemohla najít vhodné zaměstnání. V roce 2009 byl pracovní trh jiný, nebylo tolik pracovních nabídek a uchazečů o jedno pracovní místo bylo více, než je tomu dnes. Nastoupila jsem do Billy na úsek masa, kde jsem pracovala asi 9 měsíců, pak jsem otěhotněla. Na konci rodičovské dovolené jsem dostala doporučení
od kamarádky na rekvalifikační kurz chůvy, který jsem v roce 2017 absolvovala. Rozhodla jsem se oslovit mateřské školy v Liberci, ozvali se mi zpátky tři a jedna z nich byla paní ředitelka MŠ Lístečku. Nabídla mi zaměstnání ve středisku Tanvaldská a mým úkolem byla pomoc při oblékání dětí, s úklidem i v kuchyni. Když se blížil konec smlouvy, tak mi paní ředitelka oznámila, že je se mnou spokojená a nabídla mi pozici školnice v jiném středisku ve Východní. Později odcházela do důchodu vedoucí stravování, a protože mám maturitu v oboru obchodu a služeb, tak mi paní ředitelka dala šanci na další postup.

Proč si myslíte, že paní ředitelka oslovila s nabídkou právě Vás?

Myslím si, že se mnou byla spokojená. Plnila jsem včas své úkoly. Zapadla jsem do kolektivu a u dětí jsem byla oblíbená. Mám ráda pořádek. A paní ředitelka věděla z mého životopisu, že jsem se před rodičovskou věnovala účetnictví.

Co pro Vás bylo rozhodující, že jste nabídku přijala?

Mám ráda děti, takže jsem prostředí školky nechtěla opustit. Když mi paní ředitelka nabídla práci v kanceláři, byla to pro mě výzva. Účetnictví a podobnou práci jsem 10 let nedělala,
chtěla jsem si dokázat, že na pozici obstojím.

Jakou formu podpory jste dostala od paní ředitelky a od kolegyň?

Říkaly, abych to zkusila, že je to příležitost, jak se dostat na vyšší pozici. Od bývalé kolegyně jsem dostala podporu i v zaškolení a předání celé agendy. Zůstaly jsme spolu v kontaktu, mohla jsem zavolat a zeptat se, byla ochotná mi přijít poradit. Navíc na jiném středisku je zkušená kolegyně, která mi vždy ráda poradí.

Co byste vzkázala lidem v podobné situaci?

Ať se nové výzvy nebojí, ať to zkusí a sami sobě tím můžou dokázat, že mají navíc. Získají větší sebedůvěru.

Co podle Vás zaměstnavatel na svých lidech nejvíce ocení?

Spolehlivost, přátelskost, otevřenost, důvěru, kladný vztah k práci, a to že nebereme práci na lehkou váhu. Jsme tu  pro dobro věci, aby vše klapalo. Snažíme se, aby byly děti spokojené, aby se jim zde líbilo a na školku vzpomínaly i v budoucnu.

Čeho si nejvíce vážíte na svém současném zaměstnavateli?

Dobrých vztahů, vstřícnosti, lidskosti, profesionality. Vždycky se spolu domluvíme.

Čeho si nejvíce vážíte v osobní sféře?

Jsem ráda za spokojenou rodinu a přátele. Svůj veškerý čas věnuji rodině, i přesto si v týdnu najdu čas pro sebe.

Jakým heslem se v životě řídíte?

Žít naplno tady a teď. Moc neplánuji a těším se, co mi další den přinese.

 

 

 

Sdílejte článek s přáteli

Share on facebook
Facebook